Direktion

Trine Anne Damgaard

Administrerende Direktør
Cand.merc. MBA

trineda@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Mads-Frederik Damgaard

Arbejdende bestyrelsesformand
Aut. Psykolog, specialist i psykoterapi, lærer, pædagog

Mads-Frederik@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
22 80 38 70

Signe Flindt

Skolechef
Lærer, Diplom i ledelse

signef@behandlingsskolerne.dk
28 91 08 83

Jacob Hagemann Jensen

Økonomichef
HD Regnskab og økonomistyring

jacobhj@behandlingsskolerne.dk

26 15 19 76

Tine Vastring

Behandlingschef
Aut. Psykolog og specialist i klinisk børnepsykologi

tinev@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
27 11 04 96

Iben Friis-Hansen

Visitationschef

ibenf@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
51 15 24 17

Søs Føhns Bredahl

Chef for behandlingscentret
Sygeplejerske

sosf@behandlingsskolerne.dk
51 50 13 87

Mette Carlseng

Centerchef for Specialrettede Tilbud
VISO-specialist

mettec@behandlingsskolerne.dk
23 42 40 22

Tobias Karnøe

Dagbehandlingschef
Aut. Psykolog, Lærer, Master i offentlig ledelse

tobiask@behandlingsskolerne.dk
60 40 69 46

Gitte Saouma

Chef for voksenområdet
Pædagog, Diplom i ledelse

gittes@behandlingsskolerne.dk

29 13 58 27

Skoler og INSTITUTIONER

FYRTÅRNET

Rikke Grundsted

Skoleleder på Fyrtårnet

rikkeg@behandlingsskolerne.dk
28 51 08 09

Laura Jensby

Ledende psykolog på Fyrtårnet
Aut. Psykolog

lauraj@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 36

POLARIS

Peggy Rox

Skoleleder på Polaris

peggyr@behandlingsskolerne.dk
60 15 43 72

Lærke Ammitzbøll Bogh

Ledende psykolog på Polaris
Aut. Psykolog

laerkebogh@behandlingsskolerne.dk
20 23 47 06

KOMPASSET 

Karina Skov Hansen

Skoleleder på Kompasset

karinash@behandlingsskolerne.dk
52 13 87 04

Katrine Jørgensen

Ledende psykolog på Kompasset

katrinej@behandlingsskolerne.dk
26 43 07 55

PILEN

Anders Egedal Pedersen

Skoleleder på Pilen

andersep@behandlingsskolerne.dk
20 23 47 05

Kirsten Hylander

Ledende psykolog på Pilen
Aut. psykolog

kirstenh@behandlingsskolerne.dk
26 23 58 46

 

KARLSVOGNEN

Camilla Reinholdt

Skoleleder på Karlsvognen

camillac@behandlingsskolerne.dk
26 28 60 90

Laura Jensby

Ledende psykolog på Karlsvognen
Aut. Psykolog

lauraj@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 36

FORTUNA

Kim Hansen

Chef for Fortunaskolerne Østerbro og Virum

kimh@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 82

Andreas Boje

Skoleleder på Fortuna Østerbro

andreasb@behandlingsskolerne.dk
52 13 24 10

Helle Reiselbach Madsen

Ledende psykolog på Fortuna Østerbro og Fortuna Virum

hellerm@behandlingsskolerne.dk
27 14 90 38

Tobias Andersen

Skoleleder på Fortuna Virum

tobiasf@behandlingsskolerne.dk
27 62 72 48

Stine Frøsig Østergaard

Skoleleder og ledende psykolog på Fortuna Vanløse

stinef@behandlingsskolerne.dk
27 28 06 57

CHRYSALIS STENLØSE

Patrick Skaaning

Skoleleder på Chrysalis Stenløse

patricks@behandlingsskolerne.dk
52 39 25 56

BEHANDLINGSSKOLERNE HORSENS

Tina Nielsen Gladbjerg

Skoleleder og ledende psykolog på Behandlingsskolerne Horsens

tinanl@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 96

CHRYSALIS VIRUM

Tobias Andersen

Skoleleder på Chrysalis Virum

tobiasf@behandlingsskolerne.dk
27 62 72 48

Anne Katrine Holm

Ledende psykolog på Chrysalis Virum

annekh@behandlingsskolerne.dk
26 24 69 41

BAROMETERET

Trine Christensen

Skoleleder på Barometeret

trinec@behandlingsskolerne.dk
53 37 82 56

Merete Nørøxe

Ledende psykolog på Barometeret
Aut. Psykolog

mereten@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 81

VENDEPUNKTET & BACKSPIN

Monica Lindberg

Leder af Vendepunktet & Backspin

monical@behandlingsskolerne.dk
26 43 72 92

Jonas Wolthers

Souschef i Vendepunktet & Backspin

jonasw@behandlingsskolerne.dk
41 27 61 96

SNEKKEN

Therese Ibsen-Bjerget

Skoleleder på Snekken

theresei@behandlingsskolerne.dk
20 23 56 65

MARIANELUND

Gitte Saouma

Chef for voksenområdet

gittes@behandlingsskolerne.dk
29 13 58 27

KATHOLT

Lasse Larsson

Forstander for Katholt

lassel@behx.dk

Center for specialrettede tilbud

Daniel Nyborg Bendixen

Skoleleder for Center for specialrettede tilbud

danielb@behandlingsskolerne.dk
26 47 96 64

Ekspertgruppe

Mads-Frederik Damgaard

Forskningschef
Aut. Psykolog, specialist i psykoterapi, lærer, pædagog

Mads-Frederik@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
22 80 38 70

Signe Flindt

Skolechef
Lærer, Diplom i ledelse

signef@behandlingsskolerne.dk
28 91 08 83

Tine Vastring

Behandlingschef
Aut. Psykolog og specialist i klinisk børnepsykologi

tinev@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
27 11 04 96

Lærke Nørgaard Fox Maule

Psykolog i ekspertgruppen
Aut. Psykolog

laerken@behandlingsskolerne.dk
27 12 13 04

Kaspar Torp

Skolekonsulent
Lærer

kaspart@behandlingsskolerne.dk
23 42 19 30

Rikke Grundsted

Læse- og udviklingskonsulent
Lærer og læsevejleder

rikkeg@behandlingsskolerne.dk
28 51 08 09