BEHANDLINGSANSVARLIG

Tine Vastring

Behandlingschef
Aut. Psykolog og specialist i klinisk børnepsykologi

tinev@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
27 11 04 96

Psykologer

KOMPASSET

Katrine Jørgensen (Orlov)

Ledende psykolog på Kompasset

katrinej@behandlingsskolerne.dk
26 43 07 55

Elin Masrouri Holmsgaard (Orlov)

Psykolog – Kompasset

elinmh@behandlingsskolerne.dk
26 43 33 90

Anne Nørager Andersen

Psykolog på Kompasset

annena@behandlingsskolerne.dk
26 27 82 25

Anna Hoppe Mortenen

Psykolog – Kompasset

annahm@behandlingsskolerne.dk
27 29 89 56

Iben Clemmensen

Psykolog på Kompasset

ibenc@behandlingsskolerne.dk
20 23 39 51

PILEN

Kirsten Hylander

Ledende psykolog på Pilen

kirstenh@behandlingsskolerne.dk
26 23 58 46

Mathilde Skov Mortensen

Psykolog på Pilen

mathildem@behandlingsskolerne.dk

Priscilla Oehlenschläger

Psykolog på Pilen

priscillao@behandlingsskolerne.dk
28 87 26 71

FYRTÅRNET

Laura Jensby

Ledende psykolog på Fyrtårnet
Aut. Psykolog

lauraj@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 36

Anne-Sofie Thaulov Schneider

Psykolog på Fyrtårnet

anne-sofies@behandlingsskolerne.dk
20 21 16 79

Ann-Sofie Høyer

Psykolog på Fyrtårnet

ann-sofieh@behandlingsskolerne.dk
53 37 80 51

KARLSVOGNEN

Camilla Abildgaard Munk

Psykolog – Karlsvognen

cammunk@behandlingsskolerne.dk
53 37 49 54

Violaine Plancherel Terndrup

Psykolog på Karlsvognen

violaine@behandlingsskolerne.dk
27 84 21 38

Maria Helena Fuhrman

Psykolog på Karlsvognen

mariaf@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 80

POLARIS

Lærke Ammitzbøll Bogh

Ledende psykolog på Polaris

laerkebogh@behandlingsskolerne.dk
20 23 47 06

Nicoline Amalie Jensen

Psykolog på Polaris
Cand. Psych. Aut.

nicolinej@behandlingsskolerne.dk
26 43 07 55

Johanne Kolstrup Zederkof

Psykolog på Polaris Vanløse

johannekz@behandlingsskolerne.dk
20 21 18 92

Niels Strange Sørensen

Psykolog på Polaris Frederiksberg

nielss@behandlingsskolerne.dk
52 13 87 10

Stefanie Andersen

Psykolog på Polaris Vanløse

stefaniea@behandlingsskolerne.dk

BAROMETERET

Merete Nørøxe

Ledende psykolog på Barometeret
Aut. Psykolog

mereten@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 81

Cecilie Bagge Pedersen

Psykolog på Barometeret

ceciliebp@behandlingsskolerne.dk
52 13 25 45

FORTUNA ØSTERBRO

Aija Skou Bilde (Barsel)

Psykolog – Fortuna Østerbro

aija@behandlingsskolerne.dk

FORTUNA STENLØSE

Cecilie Heesche

Ledende psykolog på Fortuna Stenløse

cecilieh@behandlingsskolerne.dk
25 57 75 28

Maria Skjold Larsen

Psykolog på Fortuna Stenløse

marial@behandlingsskolerne.dk
20 24 16 99

Thea Dahl Mortensen

Psykolog på Fortuna Stenløse

theadm@behandlingsskolerne.dk
27 29 40 98

Katrine Aagaard Petersen

Psykolog på Fortuna Stenløse

katrineap@behandlingsskolerne.dk

CHRYSALIS STENLØSE

Cecilie Heesche

Ledende psykolog på Fortuna Stenløse

cecilieh@behandlingsskolerne.dk
25 57 75 28

Maria Skjold Larsen

Psykolog på Fortuna Stenløse

marial@behandlingsskolerne.dk
20 24 16 99

Katrine Aagaard Petersen

Psykolog på Fortuna Stenløse

katrineap@behandlingsskolerne.dk

BEHANDLINGSSKOLERNE HORSENS

Tina Nielsen Gladbjerg

Ledende psykolog på Behandlingsskolerne Horsens

tinanl@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 96

Anne Rytter Christensen

Psykolog – Behandlingsskolerne Horsens

annerc@behandlingsskolerne.dk
24 83 73 06

Camilla Norrild-Sørensen

Psykolog på Behandlingsskolerne Horsens

camillans@behandlingsskolerne.dk
23 42 70 10

CHRYSALIS VIRUM

Anne Katrine Holm

Ledende psykolog på Chrysalis Virum

annekh@behandlingsskolerne.dk
26 24 69 41

Maja Sofia Bergen

Psykolog på Chrysalis Virum

majab@behandlingsskolerne.dk
28 91 55 38

VENDEPUNKTET

Signe Louise Johansen

Psykolog – Vendepunktet

signelj@behandlingsskolerne.dk
26 43 49 63

Marie Louise Bruun Hansen

Psykolog – Vendepunktet

marielbh@behandlingsskolerne.dk
27 29 53 97

Sophie Risum

Psykolog på Vendepunktet

sophier@behandlingsskolerne.dk
26 43 35 40

Vibeke Høg Bille

Psykiater

vibekehb@behandlingsskolerne.dk

MARIANELUND

Grethe Pedersen

Psykolog på Marianelund

grethep@behandlingsskolerne.dk

Behandlingscenteret

Søs Føhns Bredahl

Sygeplejerske

sosf@behandlingsskolerne.dk
51 50 13 87

Tim Kristensen

Børnelæge

timk@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Laura Cecilie Schoubye

Sygeplejerske

lauracs@behandlingsskolerne.dk
27 29 76 11

Berit Bjerregaard Krieger

Sygeplejerske, klinisk vejleder

beritk@behandlingsskolerne.dk
28 86 28 92

Vibeke Høg Bille

Psykiater

vibekehb@behandlingsskolerne.dk

Elisabeth Hardegård

Sygeplejerske

elisabethh@behandlingsskolerne.dk
28 35 98 30

Julie Bøge (Barsel)

Sygeplejerske

julieb@behandlingsskolerne.dk
27 63 55 97

Susan Kyed Ørbæk

Sundhedsplejerske

susank@behandlingsskolerne.dk
27 29 64 66

Hilde Oskarsen

Sundhedsplejerske

hildeo@behandlingsskolerne.dk
52 13 25 45

Udredning

Trine Juul Damgaard

Leder af udredningsenheden
Specialpsykolog i børne- og ungdomsspsykiatri, specialist og supervisor i klinisk psykologi

trinejd@behandlingsskolerne.dk
27 58 70 69