BEHANDLINGSANSVARLIG

Tine Vastring

Behandlingschef
Aut. Psykolog

tinev@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
27 11 04 96

KLYNGELEDERE FOR BEHANDLING

Tobias Karnøe

ADHD-klyngen
Aut. Psykolog

tobiask@behandlingsskolerne.dk
60 40 69 46

Mads Klemmensen

Klyngen for personlighedsforstyrrelser
Aut. Psykolog, specialist i klinisk børnepsykologi

madsk@behandlingsskolerne.dk
28 86 28 90

Mette Carlseng

Behandlingscenterchef
Sundhedsplejerske

mettec@behandlingsskolerne.dk
23 42 40 22

Maiken Ziebell

Leder af Enhed for Skolevægring – Vendepunktet
Cand.mag. i psykologi samt sundhedsfremme og sundhedsstrategier

maikenz@behandlingsskolerne.dk
60 15 68 51

Mathilde Sandager

Autisme-klyngen
Aut. Psykolog

mathildes@behandlingsskolerne.dk
27 87 19 70

PSYKOLOGER

Francesco Franchi

Psykolog – Chrysalis Billund

francesco@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Merete Nørøxe

Aut. Psykolog – Barometeret

mereten@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Julie Noack Skærbæk

Aut. Psykolog og specialist i psykoterapi, børn – Fortuna

juliens@behandlingsskolerne.dk
27 14 90 38

Lena Hilleman

Psykolog – Fortuna

lenakh@behandlingsskolerne.dk
26 23 60 46

Johanne Kolstrup Zederkof

Psykolog – Fortuna

johannekz@behandlingsskolerne.dk
20 21 18 92

Mia Marqvard Sørensen

Psykolog – Fortuna

mias@behandlingsskolerne.dk
24 84 75 54

Nina Jensen

Aut. Psykolog – Fyrtårnet Vanløse

ninaj@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 36

Simone Johansen

Psykolog – Fyrtårnet Vanløse

Maria Fuhrman

Aut. Psykolog – Karlsvognen

mariaf@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Lise Møbjerg Sørensen

Aut. Psykolog – Kompasset

lises@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Silke Mathilde Rosenørn

Psykolog – Karlsvognen

silker@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Violaine Plancherel

Aut. Psykolog – Karlsvognen

violaine@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Lærke Nørgaard Fox Maule

Aut. Psykolog – Kompasset (barsel)

laerken@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Tine Andersen

Psykolog – Kompasset

tinea@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Andreas Berggren

Psykolog – Kompasset

aberggren@behandlingsskolerne.dk
26 43 33 90

Priscilla Oehlensläger

Aut. Psykolog – Pilen

pricillao@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Elise Meyn Ung

Psykolog – Pilen

elisemu@behandlingsskolerne.dk

Kirsten Hylander

Psykolog – Pilen

kirstenh@behandlingsskolerne.dk

Camilla Thomsen

Psykolog – Pilely Gård (barsel)

camillat@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Sara Amalie O’Toole Thommesse

Psykolog – Tag Fat

saraott@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Anam Nowdrapour

Psykolog – Polaris

anam@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Lærke Ammitzbøl Bogh

Psykolog – Polaris

laerkebogh@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Thea Ulstrup

Psykolog – Vendepunktet & Polaris

thea@behandlingsskolerne.dk
27634706

Karoline Mathiasen

Psykolog – Vendepunktet

karolinem@behandlingsskolerne.dk
26 43 35 40

Marie Louise Bruun Hansen

Psykolog – Vendepunktet

marielbh@behandlingsskolerne.dk
27 29 53 97

Vibeke Amdrup

Psykolog – Behandlingsskolerne Stenløse

vibekea@behandlingsskolerne.dk
25 73 27 32

Ditte Ellebæk Larsen

Psykolog – Behandlingsskolerne Stenløse

ditteel@behandlingsskolerne.dk

Kate Lindqvist

Psykolog – Behandlingsskolerne Stenløse

LÆGER OG PSYKIATERE

Anne Overgaard Pedersen

Børne- og ungdomspsykiater

anneo@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Ole Sylvester Jørgensen

Børne- og ungdomspsykiater

olesj@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Tim Kristensen

Børnelæge

timk@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

SUNDHEDSPLEJERSKER

Dorthe Wermus

Sundhedsplejerske

dorthew@behandlingsskolerne.dk
23 42 73 54

SYGEPLEJERSKER

Berit Bjerregaard Kriger

Sygeplejerske, klinisk vejleder

beritk@behandlingsskolerne.dk
28 86 28 92

Søs Føhns Bredahl

Sygeplejerske

sosf@behandlingsskolerne.dk
51 50 13 87