BEHANDLINGSANSVARLIG

Tine Vastring

Behandlingschef
Cand.Psych og autoriseret Psykolog

tinev@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

27 11 04 96

KLYNGELEDERE FOR BEHANDLING

Tobias Karnøe

ADHD-klyngen
Aut. Psykolog

tobiask@behandlingsskolerne.dk
60 40 69 46

Nina Jensen

Autisme-klyngen
Aut. Psykolog

ninaj@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 36

Bo Hedegård Jacobsen

ADHD-klyngen
Aut. Psykolog

boj@behandlingsskolerne.dk
28 87 26 70

Mathilde Sandager

Autisme-klyngen (på barsel)
Aut. Psykolog

mathildes@behandlingsskolerne.dk
27 87 19 70

Mads Klemmensen

Klyngen for personlighedsforstyrrelser
Aut. Psykolog, specialist i klinisk børnepsykologi

madsk@behandlingsskolerne.dk
28 86 28 90

Karen Riber

Oligofreni-klyngen
Aut. Psykolog, specialist i klinisk børne- og ungdomspsykologi

karenr@behandlingsskolerne.dk
60 12 32 63

Mette Carlseng

Leder af Behandlingscenteret
Sundhedsplejerske

mettec@behandlingsskolerne.dk
23 42 40 22

PSYKOLOGER

Francesco Franchi

Psykolog – Barometeret

info@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Merete Nørøxe

Aut. Psykolog – Barometeret

mereten@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 81

Sidsel Bjørnholk

Psykolog – Barometeret

sidselb@behandlingsskolerne.dk
26 47 76 78

Julie Noack Skærbæk

Aut. Psykolog, specialist i psykoterapi, børn – Fortuna

juliens@behandlingsskolerne.dk
27 14 90 38

Mia Marqvard Sørensen

Psykolog – Fortuna

mias@behandlingsskolerne.dk
24 84 75 54

Zenja Arifovic

Aut Psykolog – Fortuna

zenjaa@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 35

Freja Klein

Psykolog – Fyrtårnet Vanløse

info@behandlingsskolerne.dk
20 49 05 41

Ida Linnet

Psykolog – Fyrtårnet Vanløse

info@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Silke Mathilde Rosenørn

Psykolog – Fyrtårnet Vanløse (på barsel)

silker@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 31

Maria Fuhrman

Aut. Psykolog – Karlsvognen

mariaf@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 80

Violaine Plancherel

Aut. Psykolog – Karlsvognen

violaine@behandlingsskolerne.dk
27 84 21 38

Lise Møbjerg Sørensen

Psykolog – Kompasset

lises@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 83

Lærke Nørgaard Fox Maule

Aut. Psykolog – Kompasset

laerken@behandlingsskolerne.dk
27 12 13 04

Stephanie Schou

Psykolog – Kompasset

stephanie@behandlingsskolerne.dk
26 47 55 03

Julie Couneau Rasmussen

Psykolog – Pilen

julieclr@behandlingsskolerne.dk
27 11 47 41

Priscilla Oehlensläger

Aut. Psykolog – Pilen

priscillao@behandlingsskolerne.dk
28 87 26 71

Camilla Thomsen

Psykolog – Pilely Gård (på barsel)

info@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Tine Andersen

Psykolog – Pilely Gård

tinea@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 33

Anam Nowdrapour

Psykolog – Polaris

anamn@behandlingsskolerne.dk
60 15 67 53

Lærke Ammitzbøl Bogh

Psykolog – Polaris

laerken@behandlingsskolerne.dk
20 23 47 06

Sara Amalie O’Toole Thommesen

Psykolog – Tag Fat

saraott@behandlingsskolerne.dk
26 47 96 64

Navn Efternavn

Stilling

info@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

LÆGER OG PSYKIATERE

Anne Overgaard Pedersen

Børne- og ungdomspsykiater

info@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Ole Sylvester Jørgensen

Børne- og ungdomspsykiater

info@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Tim Kristensen

Børnelæge

info@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

SUNDHEDSPLEJERSKER

Dorthe Wermus

Sundhedsplejerske

dorthew@behandlingsskolerne.dk
23 42 73 54

SYGEPLEJERSKER

Berit Bjerregaard Krieger

Sygeplejerske, klinisk vejleder

info@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Stine Pedersen

Sygeplejerske

stinep@behandlingsskolerne.dk
27 29 64 66

Søs Føhns Bredahl

Sygeplejerske

sosf@behandlingsskolerne.dk
51 50 13 87