Direktion

Mads-Frederik Damgaard

Adm. direktør
Aut. Psykolog, specialist i psykoterapi, lærer, pædagog

Mads-Frederik@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
22 80 38 70

Kenneth Engstrøm

Direktør
Økonom, Cand.scient.adm.

kenneth@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
29 60 98 42

Signe Flindt

Skolechef
Lærer, DIP, Psykoterapeut

signef@behandlingsskolerne.dk
28 91 08 83

Tine Vastring

Behandlingschef
Aut. Psykolog

tinev@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
27 11 04 96

Søren Olsen

Chef for forretningsudvikling
Cand.mag.pæd.psych, DIP, PBA, m.MBA

steener@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
50 27 66 55

Iben Friis-Hansen

Visitationschef

iben@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
51 15 24 17

Søs Føhns Bredahl

Leder af Behandlingscentret
Sygeplejerske

sosf@behandlingsskolerne.dk
51 50 13 87

Mette Carlseng

Behandlingschef – Fortuna skolerne
Sundhedsplejerske

mettec@behandlingsskolerne.dk
23 42 40 22

Tobias Karnøe

Projektchef
Aut. Psykolog

tobiask@behandlingsskolerne.dk
60 40 69 46

Kenneth R. Breways

HR Chef
Lærer, DIP

kennethb@behandlingsskolerne.dk
26 43 68 28

Jacob Hagemann Jensen

Økonomichef
HD (r)

jacobhj@behandlingsskolerne.dk
26 15 19 76

Skoler og INSTITUTIONER

FYRTÅRNET

Mohammad Al-Shamri

Skoleleder på Fyrtårnet

mohammada@behandlingsskolerne.dk
28 97 42 58

Nina Jensen

Ledende psykolog på Fyrtårnet
Aut. Psykolog

ninaj@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 36

POLARIS

Peggy Rox

Skoleleder på Polaris

peggyr@behandlingsskolerne.dk
60 15 43 72

Lærke Ammitzbøll Bogh

Ledende psykolog på Polaris
Aut. Psykolog

laerkebogh@behandlingsskolerne.dk
20 23 47 06

KOMPASSET 

Helle Vejby Nielsen

Skoleleder på Kompasset

hellevn@behandlingsskolerne.dk
28 68 49 86

Lise Sørensen

Ledende psykolog på Kompasset
Aut. Psykolog

lises@behandlingsskolerne.dk

FORTUNA

Kim Hansen

Skoleleder på Fortuna

kimh@behandlingsskolerne.dk
52 13 00 82

Lena Hilleman

Ledende psykolog på Fortuna
Aut. Psykolog, specialpsykolog og specialist i børneneuropsykologi

lenakh@behandlingsskolerne.dk
26 23 60 46

PILEN

Tobias Andersen

Skoleleder på Pilen

tobiasf@behandlingsskolerne.dk
27 62 72 48

Kirsten Hylander

Ledende sykolog på Pilen
Cand.psych

kirstenh@behandlingsskolerne.dk

KARLSVOGNEN

Anders Egedal Pedersen

Skoleleder på Karlsvognen

andersep@behandlingsskolerne.dk
20 23 47 05

Maria Fuhrman

Ledende psykolog på Karlsvognen
Aut. Psykolog

mariaf@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

VENDEPUNKTET

Maiken Ziebell

Leder af Enhed for Skolevægring – Vendepunktet
Cand.mag. i psykologi samt sundhedsfremme og sundhedsstrategier

maikenz@behandlingsskolerne.dk
60 15 68 51

Anam Nowdrarpour

Ledende psykolog Vendepunktet 
Cand.psych

anamn@behandlingsskolerne.dk
60 15 67 53

BEHANDLINGSSKOLERNE STENLØSE

Patrick Skaaning

Skoleleder på Behandlingsskolerne Stenløse

patricks@behandlingsskolerne.dk
52 39 25 56

Martin Wohlers

Ledende psykolog på Behandlingsskolerne Stenløse

martinw@behandlingsskolerne.dk
52 39 86 51

CHRYSALIS BILLUND

Tina Nielsen-Larsen

Skoleleder og ledende psykolog på Chrysalis Billund

tinanl@behandlingsskolerne.dk
51 13 00 96

CHRYSALIS VIRUM

Sara Sihm Aagaard

Skoleleder på Chrysalis Virum

saraa@behandlingsskolerne.dk
28 78 54 84

Julie Noack Skærbæk

Ledende psykolog på Fortuna og Chrysalis Virum
Aut. Psykolog, specialist i psykoterapi børn/unge og familie.

juliens@behandlingsskolerne.dk
27 14 90 38

BAROMETERET

Trine Christensen

Skoleleder på Barometeret

trinec@behandlingsskolerne.dk
53 37 82 56

KATHOLT

Gitte Saouma

Skoleleder på Katholt

gittes@behandlingsskolerne.dk
29 13 58 27

MARIANELUND

Therese Ibsen-Bjerget

Skoleleder på Marianelund – STU, bo- og aktivitetstilbud

theresei@behandlingsskolerne.dk
20 23 56 65

TAG FAT

Katja Maria Pakalski

Skoleleder på Tag Fat – Pædagogisk rehabilitering/STU

katjaP@behandlingsskolerne.dk
26 23 99 12

Ekspertgruppe

Mette Carlseng

Behandlingschef – Fortuna skolerne
Sundhedsplejerske

mettec@behandlingsskolerne.dk
23 42 40 22

Mads-Frederik Damgaard

Forskningschef
Aut. Psykolog, specialist i psykoterapi, lærer, pædagog

Mads-Frederik@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
22 80 38 70

Mathilde Sandager

Aut. Psykolog

mathildes@behandlingsskolerne.dk
27 87 19 70

Rikke Grundsted

Læse- og udviklingskonsulent
Lærer og læsevejleder

rikkeg@behandlingsskolerne.dk
28 51 08 09

Kaspar Torp

Skolekonsulent
Lærer

kaspart@behandlingsskolerne.dk
23 42 19 30

Signe Flindt

Skolechef
Lærer, DIP, Psykoterapeut

signef@behandlingsskolerne.dk
28 91 08 83

Tine Vastring

Behandlingschef
Aut. Psykolog

tinev@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
27 11 04 96

Lærke Nørgaard Fox Maule

Aut. Psykolog

laerken@behandlingsskolerne.dk
27 12 13 04