DIREKTIONEN

Christopher Moyell Juul

Adm. direktør
Cand. merc, psykolog

christopher@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Mads-Frederik Damgaard

Forskningschef
Aut. Psykolog, specialist i psykoterapi, lærer, pædagog

Mads-Frederik@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
22 80 38 70

Kenneth Engstrøm

Direktør
Økonom, Cand.scient.adm.

kenneth@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
29 60 98 42

Iben Friis-Hansen

Visitationschef

iben@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
51 15 24 17

Gitte Saouma

Chef for Ungdomsuddannelser og Døgntilbud

Gittes@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
29 13 58 27

Tine Vastring

Behandlingschef
Aut. Psykolog

tinev@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
27 11 04 96

Søren Olsen

Chef for forretningsudvikling
Pædagog, DIP, PBA, Cand.pæd.psych

steener@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90
50 27 66 55

Signe Flindt

Skolechef
Lærer, DIP, Psykoterapeut

signef@behandlingsskolerne.dk
28 91 08 83

Mads Klemmensen

HR Chef
Aut. Psykolog, specialist i klinisk børnepsykologi

madsk@behandlingsskolerne.dk
28 86 28 90

Kristian Ibsen

Økonomichef

kristiani@behandlingsskolerne.dk
På vej

KLYNGELEDERE FOR BEHANDLING

Tobias Karnøe

ADHD-klyngen
Aut. Psykolog

tobiask@behandlingsskolerne.dk
60 40 69 46

Bo Hedegård Jacobsen

ADHD-klyngen
Aut. Psykolog

boj@behandlingsskolerne.dk
28 87 26 70

Mads Klemmensen

Klyngen for personlighedsforstyrrelser
Aut. Psykolog, specialist i klinisk børnepsykologi

madsk@behandlingsskolerne.dk
28 86 28 90

Karen Riber

Behandlingsansvarlig Døgntilbud og Snekken
Aut. Psykolog, specialist i klinisk børne- og ungdomspsykologi

karenr@behandlingsskolerne.dk
60 12 32 63

Mette Carlseng

Leder af Behandlingscenteret

mettec@behandlingsskolerne.dk
23 42 40 22

Maiken Ziebell

Leder af Enhed for Skolevægring – Vendepunktet
Cand.mag. i psykologi samt sundhedsfremme og sundhedsstrategier

maikenz@behandlingsskolerne.dk
60 15 68 51

Pia Terkelsen

Videnschef og leder af Udredningsenheden
Aut. Psykolog og specialist i klinisk børnepsykologi

piat@behandlingsskolerne.dk

Mathilde Sandager

Autisme-klyngen
Aut. Psykolog

mathildes@behandlingsskolerne.dk

PSYKOLOGER

Francesco Franchi

Psykolog – Barometeret

francesco@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Merete Nørøxe

Aut. Psykolog – Barometeret

mereten@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Sidsel Bjørnholk

Psykolog – Barometeret

sidselb@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Julie Noack Skærbæk

Aut. Psykolog og specialist i psykoterapi, børn – Fortuna

juliens@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Mia Marqvard Sørensen

Psykolog – Fortuna

mias@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Zenja Arifovic

Aut. Psykolog – Fortuna

zenjaa@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Freja Klein

Psykolog – Fyrtårnet Vanløse

frejak@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Ida Linnet

Psykolog – Fyrtårnet Vanløse

idal@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Silke Mathilde Rosenørn

Psykolog – Fyrtårnet Vanløse

silker@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Maria Fuhrman

Aut. Psykolog – Karlsvognen

mariaf@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Violaine Plancherel

Aut. Psykolog – Karlsvognen

violaine@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Lise Møbjerg Sørensen

Psykolog – Kompasset

lises@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Lærke Nørgaard Fox Maule

Aut. Psykolog – Kompasset

laerken@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Stephanie Schou

Psykolog – Kompasset

stephanie@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Julie Couneau Rasmussen

Psykolog – Pilen

julieslr@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Priscilla Oehlensläger

Aut. Psykolog – Pilen

pricillao@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Camilla Thomsen

Psykolog – Pilely Gård (barsel)

camillat@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Tine Andersen

Psykolog – Pilely Gård

tinea@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Anam Nowdrapour

Psykolog – Polaris

anam@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Lærke Ammitzbøl Bogh

Psykolog – Polaris

laerkebogh@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Sara Amalie O’Toole Thommesse

Psykolog – Tag Fat

saraott@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Nina Jensen

Aut. Psykolog – Autisme-klyngen

ninaj@behandlingsskolerne.dk
61 24 45 36

LÆGER OG PSYKIATER

Anne Overgaard Pedersen

Børne- og ungdomspsykiater

anneo@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Ole Sylvester Jørgensen

Børne- og ungdomspsykiater

olesj@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

Tim Kristensen

Børnelæge

timk@behandlingsskolerne.dk
32 96 04 90

SKOLELEDERE

Tau Stig Stokholm

Barometeret

tau@behandlingsskolerne.dk
26 43 80 88

Gitte Saouma

Katholt – botilbud

gittes@behandlingsskolerne.dk
29 13 58 27

Sara Aagaard

Fyrtårnet Stenløse

saraa@behandlingsskolerne.dk
28 78 54 84

Mohammad Al-Shamri

Fyrtårnet – Dagbehandlingsskole

mohammada@behandlingsskolerne.dk
28 97 42 58

Mette Buchard

Karlsvognen – Dagbehandlingsskole

mette@behandlingsskolerne.dk
23 42 55 93

Helle Vejby Nielsen

Kompasset – Dagbehandlingsskole

hellevn@behandlingsskolerne.dk
28 68 49 86

Therese Ibsen-Bjerget

Marianelund – STU, bo- og aktivitetstilbud

theresei@behandlingsskolerne.dk
20 23 56 65

Pia Klint

Pilely Gård – Dagbehandlingsskole
Aut. Psykolog

piak@behandlingsskolerne.dk
20 24 33 88

Peggy Rox

Polaris Vanløse – Dagbehandlingsskole

peggyr@behandlingsskolerne.dk
60 15 43 72

Christoffer Meng

Pilen – Dagbehandlingsskole
Psykolog

chrism@behandlingsskolerne.dk
20 21 17 25

Jacob Carlsen

Pilen – Dagbehandlingsskole

jacobc@behandlingsskolerne.dk
21 57 71 81

Birgitte Steno

Tag Fat – Pædagogisk rehabilitering/STU

steno@behandlingsskolerne.dk
20 23 39 19

SUNDHEDSPLEJERSKER

Dorthe Wermus

Sundhedsplejerske

dorthew@behandlingsskolerne.dk
23 42 73 54

SYGEPLEJERSKER

Berit Bjerregaard Kriger

Sygeplejerske, klinisk vejleder

beritk@behandlingsskolerne.dk
28 86 28 92

Stine Pedersen

Sygeplejerske

stinep@behandlingsskolerne.dk
27 29 64 66

Søs Føhns Bredahl

Sygeplejerske

sosf@behandlingsskolerne.dk
51 50 13 87